Kocioł żeliwny PRIMUS-eco INTER PARES

Nowoczesna konstrukcja kotła pozwala łączyć niskie koszty ogrzewania osiągane poprzez bardzo wysoką sprawność kotła 91%, ekologiczne spalanie oraz wysoki komfort obsługi poprzez zastosowanie dodatkowych zewnętrznych sterowników pokojowego oraz pogodowego. Kocioł przystosowany jest również do podłączenia systemów ogrzewania podłogowego. Doskonale współpracuje z układami solarnymi automatycznie włączając się gdy pogoda nie pozwala na realizację grzania c.w.u. poprzez ten układ.

Eksploatacja kotła 

Eksploatacja kotła jest bardzo wygodna i mało czasochłonna. Wykorzystanie kotła tylko do grzania c.w.u., paliwo uzupełnia się nawet co 30 dni. Wymiennik kotła jest zbudowany z żeliwnych elementów (członów) i usadowiony jest na urządzeniu paleniskowym z płaszczem wodnym (urządzenie opatentowane) wyposażonym w żeliwny palnik retortowy, który zapewnia praktycznie bez emisyjne spalanie. Kocioł przystosowany jest do spalania węgla kamiennego, brunatnego w przedziale 4-25mm oraz biomasy czy paliw odnawialnych (pelets).

Sterownik kotła

Sterownik kotła wyposażony jest w wiele funkcji podstawowych takich jak : ustawienie temperatury, ustawienie mocy kotła, temperatury załączenia pomp, ustawianie czasu maksymalnego stłumienia, czasu dopalenia paliwa itd. Może także współpracować ze sterownikami zewnętrznymi jak sterownik pokojowy, czy pogodowy. Sterownik kotła pozwala realizować także funkcje priorytetu grzania c.w.u. poprzez zastosowanie odrębnego układu grzewczego.

Palenisko retortowe

Kliknij na zdjęcie. Widok paleniska retortowego kotła.

Schemat palnika

Kliknij na zdjęcie. Poglądowy schemat działania palnika retortowego 

Kocioł widok przodu

Kliknij na zdjęcie. Prezentowany kocioł jest prawy tzn. stojąc do niego przodem zasobnik na węgiel mamy po swojej prawej ręce.

Kocioł widok tyłu

Kliknij na zdjęcie. Całkowita szerokość kotła wynosi 1300mm. Ważna uwaga!       Kliknij żółty przycisk.

Kocioł widok boku

Kliknij na zdjęcie. Pokazane są podstawowe wymiary kotła

Kocioł widok boku od strony zasobnika

Kliknij na zdjęcie

CENTRUM INSTALACJI SP. Z O.O.

ul. Mikołowska 116 B

 32 422 10 77,    33 500 00 21

info: 500 037 800,  500 037 801

primus@primus-eco.pl